Pro někoho je práce potěšením, pro někoho naopak povinností. A pro všechny je zdrojem finančních prostředků, bez kterých by se dnes nedalo žít.
Vítejte v New York City
Vítejte v New York City

Vítejte v New York City

Neztraťte se hned na letišti

Pokud vyrazíte do světa s některou z levných letenek do New York City Levneletenky, dosednete téměř jistě na letišti John F. Kennedy. Nachází se asi 20 km jihovýchodně od Manhattanu. Je to nejrušnější letiště v Americe a má šest terminálů.

Nejlevněji se přepravíte s akčními letenkami a nejdražší dopravu můžete čekat během letních prázdnin.

new-york

K dopravě do města máte několik možností. Můžete zkusit dobrodružnou cestu metrem. K metru vás přiveze vláček AirTrain nebo levnější autobus na konečnou stanici.

Kam se podívat ve městě

New York se oblíbená turistická destinace a ročně sem zavítá přes 60 milionů návštěvníků.

Empire State Building

103 pater postavených v 30. letech minulého století znáte z mnoha filmů. Budova je plná luxusních značkových prodejen. V 84. patře je zpoplatněná vyhlídka na město a když si připlatíte, dostanete se úplně na vrchol do výšky 381 metrů. Pokud nechcete stát hodiny ve frontě, přijďte brzy ráno.

Grand Central Terminal

Impozantní nádraží s 44 nástupišti a 67 kolejemi je nádraží s nejvyšším počtem nástupišť na světě. Je zapsáno na seznam chráněných památek a je také často k vidění ve filmech. V reálu je ovšem mnohem impozantnější.

socha svobody

Brooklyn Bridge

Tento most ne symbolem města. Byl postavený v roce 1883 a měří 1,8 km. Na most si zajdete zdarma a ucítíte voňavý oceánský vítr a výhled na město stojí za to. Pokud se vám nechce chodit, můžete si půjčit kolo a rovnou se zastavit v sousedství v parku, odkud je vidět na Sochu Svobody. Na její návštěvu zapomeňte, pokud jste si dávno před cestou neudělali rezervaci. Zbývá vám prohlédnout si ji třeba z trajektu.

Times Square

Zde je draho a vše přizpůsobeno turistům. Místních zde moc nepotkáte. Zboží v obchodech je nesmyslně předražené a místní sem ani nechodí rádi. Drzost některých prodejců je až zarážející a spíš lidi od návštěvy odrazuje.