Pro někoho je práce potěšením, pro někoho naopak povinností. A pro všechny je zdrojem finančních prostředků, bez kterých by se dnes nedalo žít.
Na dovolenou do Řecka
Na dovolenou do Řecka

Na dovolenou do Řecka

Pokud uvažujete o dovolené, určitě jedna z destinací, která Vás bude zajímat bude Řecko. Oficiálně tedy Řecká republika. Hlavním městem jsou Athény s 2,5 miliony obyvatel, kam samozřejmě doporučuji udělat si výlet. Úředním jazykem je zde samozřejmě Řečtina, nicméně anglicky se zde dohovoříte téměř bez problémů a všude. Pokud se sem vydáte z České republiky, počítejte s časovým posunem, při kterém přidáte jednu hodinu oproti času našemu.

Řecko a bohatá historie

Řecko má opravdu bohatou a dlouhou historii, která ukrývá tajemství lidské moudrosti a také krásy. Samozřejmě si vybavíme mytologické báje a mýty, které představují kolébku západní kultury.


Poloha a příroda

Řecko nalezneme na jihovýchodě Evropy, na jižním výběžku Balkánského poloostrova. Část se rozkládá na pevnině a část na ostrovech v moři Jónském, Středozemním a Egejském. V Řecku je samozřejmě krásná příroda, horské masivy, dravé řeky, nádherné pobřeží s plážemi. Osobně Vám doporučuji výlet do soutěsky Samaria na Krétě, která je nejen nádherným přírodním úkazem, ale tato procházka je také velmi solidním sportovním výkonem. Přibližně šestnáct kilometrů poměrně obtížným terénem z Vás udělá silnějšího člověka.

Delikatesy

Nejznámější delikatesou je samozřejmě řecký jogurt vyráběný z pravého řeckého mléka a smetany. Používá se jako surovina do tradičních řeckých salátů, ale i řeckých moučníků. Určitě jste také slyšely o výborném řeckém jídle tzatziky. Určitě je velmi pravděpodobné, že si pochutnáte na jejich skvělých olivách, olivovém oleji, vinných listech či sušených rajčatech.


Co o Řecku nevíte

Řecko se považuje za kolébku evropské civilizace a mimo toho také za kolébku indoevropských jazyků. Řečtina má totiž jednoznačně nejdéle časově dokumentovanou historii vývoje jazyka. Nejstarší záznamy jsou starší tří tisíc let. Některá řecká písmena této abecedy se dodnes používají ve fyzice a matematice.