Pro někoho je práce potěšením, pro někoho naopak povinností. A pro všechny je zdrojem finančních prostředků, bez kterých by se dnes nedalo žít.
Křeslo pro děti – Jak vybrat a na co se zaměřit?
Křeslo pro děti – Jak vybrat a na co se zaměřit?

Křeslo pro děti – Jak vybrat a na co se zaměřit?

Chystáte se svému potomkovi pořídit vlastní křesílko? Dětské křeslo vybírejte nejen očima, mělo by splňovat také jisté požadavky. Na co se konkrétně zaměřit?

Křeslo pro děti – Jak vybrat a na co se zaměřit?

Je rozdíl v tom, zda vybíráme křeslo pro dítě nebo pro dospělého, dětské křeslo musí být hlavně bezpečné, potřebuje mít dobrou konstrukci a záleží i na tom, z jakého materiálu je křeslo vyrobeno. O bezpečí nejmenších jde v první řadě, dále je dobré zaměřit se na vzhled křesla, to totiž bude zase dítko zajímat ze všeho nejvíce. Jak postupovat při výběru dětského křesla a co všechno byste měli opravdu bedlivě sledovat?

pexels-photo-4453112

Neslevujte ze svých požadavků

Co si budeme povídat, nabídka je obrovská, ale pokud máte už jasnou představu o tom, jak by mělo ideální křeslo pro vašeho drobečka vypadat, hledejte a určitě takové najdete. Ono záleží i na tom, pro jak staré dítě křeslo hledáte, pokud je to pro nejmenší děti, jsou požadavky na kvalitu či konstrukci křesla opravdu důležité. Co se týče vzhledu, problém nejspíš nebude, dneska je možné vybírat z nejrůznějších vzorů i barev, dokonce i tvarů. U křesel s textilním povlakem se pak dá snadno potah sundat a vyměnit za jiný, vzhled křesla tak můžete obměňovat.

brothers-boys-kids-baby-50601

Nejrozumnější je zvolit křeslo takové, které se bude dobře udržovat v čistotě, všichni známe malé děti, nehoda se stane velmi lehce. Možností je buďto křeslo s pratelným potahem nebo křeslo z textilií, které se dají snadno čistit. I taková koženka se velmi dobře čistí, dnes ale na trhu najdeme i křesla z plastu. Je jasné, že křeslo se na první pohled musí zalíbit zejména dítku, pro které je určené, vybírejte proto pestré barvy a nebojte se ani vzorů, moc pěkně vypadá třeba dětské křesílko krteček chytraliska.cz.

Váha, stabilita a použitý materiál

I pěkné křeslo ale musí být pro dítě především bezpečné a také pohodlné. Rozhoduje tedy i váha, stabilita křesílka, konstrukce a samozřejmě samotný použitý materiál. Velmi vhodné jsou právě textilní nebo pěnové křesla, dnes se vyrábí ale i z plastu nebo ze dřeva. Polyuretanová pěna je pro výrobu křesel v poslední době hodně oblíbená, výhodou je, že pěnové křeslo je lehké a přesto stabilní, dítě si ho pak může po pokoji přesouvat z místa na místo samo, což je také výhoda. Na křesle by také neměly být viditelné trčící hřebíčky a podobně, materiál by měl být na dotek příjemný a hladký.

Dětské křeslo je místem, kde každý malý neposeda na chvíli zvolní, může si v něm hrát, ale i odpočívat.