Pro někoho je práce potěšením, pro někoho naopak povinností. A pro všechny je zdrojem finančních prostředků, bez kterých by se dnes nedalo žít.
Obývací pokoj podle vašich představ
Obývací pokoj podle vašich představ

Obývací pokoj podle vašich představ

Je potřeba si uvědomit, že obývací pokoj je jakýmsi srdcem domova, kde se lidé střetávají a tráví spolu volný čas. Je centrem dění a měl by tak splňovat nejenom praktickou, ale i estetickou funkci. Což může být pro mnohé často problém. Obývací pokoj mnohdy neplní jen jednu funkci, ale je rozdělen na několik funkčních celků, které by spolu měly souznít a vytvářet harmonický celek.

odpočinek na gaučí

Správně zvolení sedací souprava, výmalba nebo velká plazmová televize ještě nezaručují, že celý prostor bude působit útulným dojmem. Správný interiér totiž v sobě snoubí hned několik vjemů, které je zapotřebí naplnit. Při zařizování tak nemyslete pouze na vybavení, ale i dekorace nebo doplňky, které dokáží proměnit obývací pokoj v neotřelé místo. Pokud hledáte doplňky, do kterých se zamilujete na první pohled, zkuste ručně vyráběné. Výrobky selvintech recenze jsou více než příznivé a udělají radost každému.

Barvy, všude kam se podíváš…

Jistě jste už byl svědkem obývacího pokoje, který hýřil všemi barvami. Výrazné barvy na stěnách jsou stále tak trochu doménou Čechů, i když se pomalu ale jistě upozaďují a na scénu přichází oku mnohem ladící tóny barev. V základu je dobré sáhnout po vzdušných barvách, které prostor opticky prosvětlí a zvětší. Vsaďte proto na zemité tóny nebo odstíny šedi ani krémová barva na stěnách nevypadá nejhůře. Pokud však barvám příliš neholdujete, klidně je nechte čistě bílé.

jednoduchá pohovka

Pokud přeci jenom toužíte po výraznější barvě, volte jí s uvážením. Ideální je sáhnout po výraznější barvě ve chvíli, kdy s ní chceme vymalovat pouze jednu stěnu, na kterou chceme barvou upozornit. Odlišnou stěnu však nemusí zdobit pouze barva, velmi oblíbeným prvek v posledních letech jsou i tapety. Ty se vyrábějí v řadě zajímavých dekorů i barev a je tak pravděpodobné, že si z nabídky vybere každý.