Pro někoho je práce potěšením, pro někoho naopak povinností. A pro všechny je zdrojem finančních prostředků, bez kterých by se dnes nedalo žít.
Jak účinně vyhubit doma myši? Zkuste je odlákat, aniž byste je museli zabíjet!
Jak účinně vyhubit doma myši? Zkuste je odlákat, aniž byste je museli zabíjet!

Jak účinně vyhubit doma myši? Zkuste je odlákat, aniž byste je museli zabíjet!

Myšky jsou sice roztomilé, ale jen pokud je doma chováme v akvárku jako domácího mazlíčka. Jakmile k nám domů přijdou a nejsou pozvány, začíná boj.

Jak účinně vyhubit doma myši? Zkuste je odlákat, aniž byste je museli zabíjet!

Myši v domě umí napáchat pěknou neplechu, stejně tak se mohou objevovat i ve sklepě. Nikdo určitě tyto nezvané hosty doma nechce, existuje několik zaručených metod, díky kterým myši z domu vylákáte, pastičky a různé jedy je ale zabijí. Ne každý ale chce myši hned zabíjet, pak jsou tu i metody, které jim znepřístupní vaši obytnou plochu anebo jim pobyt u vás znepříjemní natolik, že prostě odejdou raději dobrovolně. Co všechno na myši funguje?

pexels-photo-209112

Pečlivě zmapujte jejich terén

Je dobré vědět, odkud se myši berou, v tom případě totiž můžete všechny vstupy znepřístupnit. V případě, že se myším u vás ale líbí natolik, že se jim nechce prostor opustit, je jich hodně a nevíte si rady, je nejlepší na hubení myší povolat specializovanou deratizační službu. Nejprve to ale můžete zkusit sami. Myši se na návštěvu nejčastěji dostaví v zimě, nemají problém překonat překážky a protáhnou se i těmi nejužšími skulinkami. Že doma myši máte, poznáte poměrně snadno, zanechávají za sebou pach, trus a ohlodané zbytky. Je důležité dokonale zmapovat terén, najít všechny skulinky, které by mohly být možnou přístupovou cestou. Skvěle funguje zalepení těchto přístupových míst speciální utěsňovací pastou. Ta je odolná proti prokousání, je ekologická a tak zvířatům nijak neublíží. K vám se ale nedostanou a půjdou zase o dům dál.

Pokud jste se rozhodli, že myši nebudete hubit pastičkami a nechcete je zabíjet, můžete do prostoru, kde se myši vyskytují nainstalovat i odpuzovače myší. Tyto přístroje vydávají zvuk, který člověk neslyší, za to myši jej nesnesou a potáhnou pryč. Pořád je to lepší způsob, jak vyklízet z domu mrtvé myši, které se otrávili v deratizačních staničkách nebo se chytily do pasti. Odpuzovače myší je ale vhodné rozmístit tak, aby v každé místnosti, kde se myši objevovaly, byl jeden odpuzovač.

pexels-photo-209079

Co by poradily naše babičky?

Na myši se ale nemusí jít jen moderními metodami. Už naše babičky s nimi měly problémy. A jak to řešily? Účinně myši odhání například pach silně parfémovaného mýdla, to je dobré dávat například mezi oblečení, pokud ho skladujete ve sklepě. Nesnáší také vůni máty, tu můžete pěstovat na zahradě nebo si zkuste vyrobit deratizační sprej, stačí smíchat mátový olej s vodou a tím postříkat místa, kde se myši rádi zdržují, nebo vchody, kterými k vám tajně chodí. Myším pak nevoní ani chilli, česnek nebo levandule.

Někdy je nutné zkusit více metod najednou.