Pro někoho je práce potěšením, pro někoho naopak povinností. A pro všechny je zdrojem finančních prostředků, bez kterých by se dnes nedalo žít.
Jak vlastně fungují séra?
Jak vlastně fungují séra?

Jak vlastně fungují séra?

Ať už máte nějaký problém s pletí nebo chcete pouze prevenci vůči němu, často saháte po krémech. Ty zregenerují, zklidní, rozjasní či osvěží, podle toho, co zrovna potřebujete. V poslední době se ale více začal skloňovat pojem sérum. Jde pouze o označení pro nóbl krémy nebo se jedná o zcela nový produkt? A v čem se vlastně od krému liší?

face-cream-3875674_1280

Jeden z největších rozdílů je viditelný na první pohled – zatímco sérum je tekutý, krém má konzistenci o něco hustší. Tento rozdíl ale není tak důležitý, jako obsah aktivních látek, v němž krém nesahá novějšímu bráškovi ani po kotníky. Jde totiž o koncentrát aktivních látek, vitamínů, minerálů a živin, které pomáhají řešit konkrétní problémy dané pleti. A nejen pleti, dnes už není problém nalézt sérum na růst řas, hustší obočí a jiné zkrašlovací ženské potřeby. Protože se účinné látky v nich nachází v menších molekulách, zvládnou proniknout hluboko do pokožky. Mnohem dál než obyčejný krém.

cosmetics-4361044_1280

Nejčastějším problémem bývá hydratace pokožky, respektive obav z vysušené pleti při používání sér. Na rozdíl od různých past, zásypů a některých krémů, tady můžete očekávat spíše lehkou hydrataci. U někoho však může dojít k pocitu vysušené pleti, což má za následek právě vysoká koncentrace aktivních látek působících na jejím povrchu. Aby se tyto látky udržely v pokožce, je nutné po jejich aplikaci nanést ještě hydratační krém, protože je to právě voda, která je pro správný účinek potřeba. Kromě této fixace tak vyřešíme nejen problém s dehydratací, ale také poskytneme pokožce bariéru proti nepříznivými vlivy. Správné funkci dále napomáhá dodržování pitného režimu, takže voda zde skutečně hraje prim.

A jak na správnou aplikaci samotného séra? Platí pravidlo, že méně je někdy více, takže postačí aplikovat pouze několik kapek. Větší množství by pleť nemusela být schopná vstřebat, pak by šlo o zbytečné plýtvání.