Pro někoho je práce potěšením, pro někoho naopak povinností. A pro všechny je zdrojem finančních prostředků, bez kterých by se dnes nedalo žít.
Ženská bylinka Shatavari
Ženská bylinka Shatavari

Ženská bylinka Shatavari

Shatavari neboli divoký chřest není zajímavý jen pro neobvyklé překlady svého názvu, mezi kterými byste mohli nalézt například: žena milující sto mužů, žena, jež má sílu na sto mužů nebo rostlina, která má sto kořenů. Své významné postavení má v tradiční ajurvédské medicíně již po stovky let. Její pozitivní vlastnosti jsou ale prokázány i celou řadou vědeckých výzkumů.Shatavari rostlina.jpg
Ve volné přírodě se vyskytuje v oblastech Himaláje, tedy v Indii a Nepálu. Na plantážích se pěstuje pro své kořeny, které se následně suší a melou na velice jemný prášek bílošedé barvy, který si poté můžete pořídit v lékárně. Příprava je naprosto snadná. Stačí malou chvíli povařit ve vodě nebo v mléku. Shatavari od Nakliceno je k dostání ale také ve formě tabletek.
Shatavari je vhodné pro ženy každého věku. V období puberty se velká spousta dívek setkává s nepravidelným nebo vůbec žádným menstruačním cyklem, jehož důvodem je hormonální nerovnováha, kterou tato zázračná rostlinka vrací do původních kolejí. Spolehlivě dokáže zahnat ale i další problémy s menstruací, mezi které patří například silné křeče, nevolnost nebo bolest hlavy. V pozdějším věku, kdy my ženy pomýšlíme na založení rodiny, může být nápomocná v případě, že by s otěhotněním nastaly problémy, ať už jako afrodiziakum, nebo při podpoře plodnosti. rostlina senna.jpgDále pak působí na správnou produkci mléka a úspěšně zahání poporodní deprese. Při jejím používání určitě pomůžete i vaším mužům, a to hlavně v pozdějším věku, kdy procházíme ne zrovna lehkým obdobím menopauzy, která je spojena s nadměrným pocením, výkyvy nálad, nespavostí, migrénou a úzkostmi.
Nenechte se ale zmýlit. Nejedná se pouze o ženskou záležitost. Pro druhé pohlaví má také přínos v ohledu plodnosti, konkrétně ve zvýšení produkce spermií. Dalšími jejími přínosy jsou například podpora imunitního systému a správného trávení, harmonizace a podle pověsti dokonce omlazující účinky.