Ženám se hubne vždy hůře, než mužům – Proč tomu tak je? A co s tím?
Ženám se hubne vždy hůře, než mužům – Proč tomu tak je? A co s tím?

Ženám se hubne vždy hůře, než mužům – Proč tomu tak je? A co s tím?

Každá žena by chtěla mít ideální postavu, hlavně teď s příchodem teplejšího počasí začínáme svou postavu řešit více, než kdy dřív. Jak shodit přebytečná kila?

Ženám se hubne vždy hůře, než mužům – Proč tomu tak je? A co s tím?

Tak tohle žádnou ženu jistě nepotěší. V životě to obecně mají ženy těžší, než muži, i když oni to neradi slyší, je tomu skutečně tak. Ženy to nemají ulehčené ani v otázce hubnutí, právě naopak. Ženám se vždycky hubne hůře, nežli mužům a zatímco muži se svých tukových zásob zbavují poměrně lehce, ženy se musí snažit o poznání více a přitom se ručička na váze mnohdy ani nepohne. Proč tomu tak vlastně je a co se s tím dá udělat?

pexels-photo-6455955

Zatněte zuby

Mužské tělo má zkrátka více svalové hmoty, to ženské má naopak více tuku. A to je celá věda. Muži mají obvykle také rychlejší metabolismus a tak se jim lépe tuky spalují. To ženy to mají těžší, na tom, jak rychle hubneme, se ale odráží více faktorů. Každé tělo je jiné, a pokud se vám zhubnout nedaří, může to být i tím, že v minulých letech jste zkoušeli špatné diety, tělo jste trápili hladovkami nebo jste nejedli správně. Na vině pak mohou být i geny, onemocnění nebo hormony. Všichni víme, že pokud chceme zhubnout, musíme se začít především správně a pravidelně stravovat. Zatímco mužům pak stačí upravit stravu a začít se hýbat, ženy, i když udělají to stejné, často narazí a jejich váha je pořád stejná.

pexels-photo-6551130

Ženám pak nezbývá nic jiného, než zatnout zuby a nevzdávat se. BMI kalkulačka žena https://www.bmikalkulacka.cz/ vám pomůže srovnat si, jak na tom se svou váhou jste podle obecné tabulky, kterou využívají i mnozí lékaři a výživoví poradci. Tabulka je určená, jak pro muže, tak i pro ženy a vždy je nutné do kalkulačky zadat i pohlaví. Od toho se prostě odvíjí hodně.

Hlavně to nevzdat

I když se nám ale v hubnutí nedaří, není to dobré to vzdávat. S nikým se nikdy nesrovnávejte a jeďte si po vlastní ose. I přesto, že se mužům hubne lépe, ženy jsou naopak v této otázce mnohem odhodlanější a mají schopnost vydržet více. A to je zase plus k dobru pro všechny dámy, které se snaží upravit svou postavu.

Hubnutí je vždycky dlouhý proces, obvykle na konci této cesty zjišťujeme, jaké máme vlastní možnosti a limity. Pokud se vám nedaří dlouhodobě, nestyďte se, říci si o pomoc, po boku odborníků se mnohým lidem hubne mnohem lépe.