Užijte si odpočinku v soukromí
Užijte si odpočinku v soukromí

Užijte si odpočinku v soukromí

Mít na zahradě kladné posezení je opravdu výhoda, protože můžeme hezky relaxovat. Aby nás nikdo nerušil, tak můžeme využít zástěny s plazivými rostlinami.

Užijte si odpočinku v soukromí

Sousedé a kolemjdoucí

Sousedské vztahy jsou různé, kdy můžou být sousedé dobří kamarádi, ovšem mnohdy se nemají vůbec v lásce. Když máme svůj pozemek, což je třeba zahrada u rodinného domu, tak je to skvělé místo třeba pro pergolu kam si dáme zahradní nábytek a můžeme si tu užívat relaxace. Problém může být soukromí, protože když máme posezení třeba u cesty, tak kolemjdoucí můžou nakupovat k nám. To samé platí u sousedů.

zahradní altán

Řada z nás má rádo soukromí a klid, čemuž si můžeme zahrádku přizpůsobit. Samozřejmě nemusíte celou zahradu odseknout od celého světa, ale třeba posezení a stranu od cesty. K tomu můžeme využít přírody a na tato místa si zasadit okrasné túje, jenž necháme vyrůst a potom je budeme stříhat do tvaru živého plotu. Architektura zahrádky se dá tedy takto hezky kombinovat s rostlinami, abychom ji měli hezkou, a ještě nám rostliny položili k vytvoření soukromí, kde se budeme cítit dobře a užijeme si čistého vzduchu.

Zástěna

Běžně dodávané zahradní pergoly mají pouze hlavní konstrukci. To nemusí být na škodu, protože do pergoly můžeme vejít ze všech stran, ovšem působí tmavým prázdným dojmem. Tuto vlastnost můžeme snadno změnit za pomocí dřevěné zástěny, jenž mají většinou tvar mřížky, kdy se jedná o k sobě šité laťky do určitého tvaru. Takto mužem udělat vchod z jedné strany a ostatní stěny hezky zaplnit tímto pěkným designovým prvkem.

dřevěné mříže

Pokud jej natřeme stejnou barvou jako pergolu tak dosáhneme hezkého celku. Tím ovšem výhody nekončí, protože po zástěně se mohou plazit všemožné rostliny. Navíc celá řada z nich kvete, a proto budeme mít soukromí i hezké květiny. Mřížování poskytne rostlinám opravdu pevnou oporu, takže je k tomuto účelu jako stvořené. Kromě pergoly ho můžeme rozhodně použití kdekoliv na zahradě, protože není problém je pevně upevnit třeba ke sloupku zabetonovanému v zemi.