Pro někoho je práce potěšením, pro někoho naopak povinností. A pro všechny je zdrojem finančních prostředků, bez kterých by se dnes nedalo žít.
Osvěžte se v létě na zahradě
Osvěžte se v létě na zahradě

Osvěžte se v létě na zahradě

V horkých letních dnech byste jistě dali nevím co, za trochu stínu a ochlazení a ono pořád nepřichází. Jak se osvěžit na své zahradě, kde není dostatek vzrostlých stromů ani bazén? Budete vám k tomu stačit jenom pár vychytávek.
pes s hadicí
Kdepak je ten stín?
V parných dnech bychom dali kdoví co za kousek místa, kde by na nás nesvítilo ostré odpolední slunce. Kde bychom mohli aspoň na chvilku nerušeně spočinout. Vysadit na zahradě větší množství stromů je sice řešení, ale tolik tíženého stínu se dočkáme až za několik let. Rozhodně vám také nemusíme připomínat, že takový slunečník vám bude sloužit dobře. Pod něj už bude stačit umístit vhodný zahradní nábytek a máte vystaráno. Slunečníků přitom máme hned několik druhů, rozdělujeme je na malé a velké nebo také na vzpřímené nebo závěsné. Zkuste se porozhlédnout po slunečníku s kloubem, díky kterému můžete měnit jeho sklon v závislosti na putujícím slunci.
zavlažování zahrady

Místo pod slunečník rovnou pod střechu
Klasické slunečníky můžete hravě nahradit pomocí zahradních stanů. Tyto stany nebi chcete-li zahradní altány, uvidíte často na zahradních oslavách nebo při venkovním grilování. Ovšem proč se řídit předepsanými kodexy, když můžete mít takový altán na zahradě přes cel léto. Nemělo byste však zapomínat na jeho správné ukotvení. Větrné počasí by ho mohlo velmi snadno poškodit nebo dokonce způsobit škody na zahradě. Stan můžete ještě dovybavit odnímatelnými bočnicemi, které vás budou chránit před nepříznivým počasím a umožní tak posezení na zahradě za jakéhokoliv počasí. Nejčastější variantou jsou altány v bílé barvě, ale v nabídce najdete širokou škálu barev a velikostí.

Radovánky s vodou
Užívejte si vodní radovánky, pokud nemáte prostor pro velký bazén, bohatě postačí solární sprcha. Přes den příjemně osvěží a večer vás obdaří nádherně teplou vodou. Pro děti bude pak dobře sloužit malý nafukovací bazén.