V dnešní době jsou děti víceméně pořád na počítačích, tabletách, nechce se jim ven. Co by tam dělali? No přece hráli na hřišti. Máme jich k dispozici tolik a dokonce i ve škaredém počasí můžeme využít uzavřené hřiště, kterých je tady už spousta. Pozor, toto téma se netýká jen velikých děti, ano ty jsou především za počítačem neustále. V dnešní době jsou bohužel i ty menší děti neustále za počítačem, tabletem či telefonem.
Venkovní hřiště, uzavřené hřiště, výhody a nevýhody.
Na venkovní hřiště můžeme jít kdykoliv chceme a na jak dlouho chceme, není nijak omezeno. Nikde nic neplatíme a můžeme zde sedět klidně celý den. Většinou na nich uvidíme pískoviště, prolézačky, skluzavku a nějaké houpačky. Můžeme potkat kamarády nebo si najít nové. Jedinou nevýhodou, kterou toto hřiště má je ta, že když je škaredé počasí, prší, tak si děti nepohrají. Když už pršet přestane, tak stejně je všechno mokré. Naopak, když je moc veliké teplo, sluníčko svítí a teploty jsou příliš vysoké, tak být na takovém hřišti je taky docela náročný. Je to spíše na úpal.
Z toho ale vychází druhá varianta a to ta, že máme k dispozici i vnitřní hřiště. To znamená, že za jakéhokoliv počasí můžeme na takové hřiště zavítat a čekají na nás zde také různé skluzavky, prolézačky, tobogany, trampolíny atd. Záleží na jaké hřiště zavítáte, každé hřiště je různě veliké, tak se atrakce na něm můžou lišit. Může zde být jen pár atrakcí nebo naopak zase více. Co bych jako nevýhodu uvedla, tak je ta, že se musí platit. Máte většinou na výběr z hodinového vstupu nebo celodenního vstupu. Tudíž na takové hřiště většinou zavítáte opravdu jen když je nepříznivé počasí.
Nevýhodou obou variant bývá většinou jen jedna. Když se objeví na jednom hřišti mnoho rodin s mnoho dětmi, tak potom nevíte, kde vám hlava stojí. Plno řevu okolo a pomalu ani nevíte, kde máte vlastní děti. Výhoda obou hřišť, můžeme zde potkat spoustu nových kamarádů, máme si s kým hrát, nesedíte jen doma za počítačem. A jste na čerstvém vzduchu (to se týká venkovního hřiště).