Pro někoho je práce potěšením, pro někoho naopak povinností. A pro všechny je zdrojem finančních prostředků, bez kterých by se dnes nedalo žít.
Jak vytěžit kryptoměnu?
Jak vytěžit kryptoměnu?

Jak vytěžit kryptoměnu?

Kryptoměna pomalu, ale jistě ovládá svět internetu a stává se oblíbeným platidlem, vhodnou investicí i produktem k obchodování na burze. Co vůbec kryptoměna je?
Stručně řečeno se jedná o digitální peníze nebo jinak také peníze elektronické, virtuální. Jde tedy o měnu, která se netiskne, ale vytváří pouze elektronicky a to v omezeném množství na rozdíl od klasických peněz.
Digitální měna je založena na asymetrické kryptografii což v překladu znamená šifrování. Jedná se o měnu decentralizovanou, která nepodléhá žádné autoritě, takže nemají nad ní moc banky ani žádná vláda. Prováděné transakce jsou bezpečné a řídí je tzv. blockchain co je něco jako velká účetní kniha, ve které jsou uložené veškeré provedené transakce.
síť BC

Na základě ověřovaných protokolů se tvoří bloky, kterých obsahem jsou všechny transakce a tyto bloky vznikají v pravidelných intervalech. Bloky jsou součástí těžby, za kterou těžaři dostávají odměnu v podobě těžené kryptoměny. Nejstarší kryptoměnou je Bitcoin, potom Ethereum, Ripple, Litecoin a mnohé další.
Kromě toho, že kryptoměnu lze získat nákupem, tak také již zmíněnou těžbou
Těžba kryptoměny je velice náročná na elektrickou energii, protože vyžaduje vysoký výkon PC a k tomu těžební HW. Kryptoměnu lze těžit pomocí grafických karet GPU, CPU a také přes ASIC minery.
PC řeč

Čím je výkon vyšší, tím je vyšší pravděpodobnost vytěžení digitálních mincí. Samostatné těžení kryptoměna se už moc nevyplatí a proto se těžaři seskupují do mining poolů. To jsou sdružení, ve kterých se odměna dělí mezi všechny těžaře bez ohledu na to, který těžař blok našel.
Na vás je tedy pořídit si vhodný výkonný systém určený pro těžení, vybrat si jakou kryptoměnu chcete těžit a stát se členem vybraného poolu. Zbytek je již na výkonu, šikovnosti a trpělivosti.