Zapomeňte na únavné sečení trávy!
Zapomeňte na únavné sečení trávy!

Zapomeňte na únavné sečení trávy!

Sečení trávy je důležitým prvkem údržby zahrady, sportovního hřiště nebo jiného venkovního prostoru. Pravidelné sečení https://automix.cars.cz/zivot-ridice/jak-funguji-parkovaci-senzory-a-co-parkovaci-asistent-20170607.html pomáhá udržovat trávu zdravou a pěkně vypadající, a zároveň zabraňuje růstu plevele a šíření hmyzu. Sečení trávy má dlouhou historii, která sahá až do pravěku. První lidé se sečením trávy setkali, když začali pást dobytek, neboť si uvědomili, že pokud nechají trávu dorůst do výšky, zvířata ji nebudou schopna sníst. Postupem času se sečení trávy stalo běžnou praxí i u lidí, kteří ji pěstovali na krmivo pro hospodářská zvířata.

První ruční sekačky byly vyrobeny v 19. století a umožnily mnohem efektivnější a rychlejší sečení. S nástupem průmyslové revoluce přišly na trh motorové sekačky, které umožnily ještě rychlejší sečení. Dnes jsou k dispozici různé typy sekaček, včetně elektrických, benzínových nebo dokonce robotických sekaček, které vám pomohou při sečení trávy a nemusíte se tak absolutně namáhat.

sekačka

Robotické sekačky jsou autonomní zařízení, které se postarají o sečení trávy bez nutnosti lidského dohledu. Fungují na principu mapování a navigace terénu pomocí senzorů, GPS a dalších technologií. Nejprve se robotická sekačka musí „naučit“ svoje okolí, pro což je potřeba ji několikrát projet po dané trávníkové ploše. Poté se již umí sám rozhodovat, kterou cestou a jakou rychlostí se bude pohybovat a kde má sekat. Pokud narazí na překážku, dokáže ji rozpoznat a změnit svůj směr.

tráva

Robotické sekačky bývají napájeny elektricky a mohou být programovány tak, aby se automaticky vrátily na svou nabíjecí stanici, když se jim vybije baterie. Některé modely mají také vodotěsnou konstrukci, takže mohou pracovat i v dešti. Díky svému výkonu a samostatnosti jsou robotické sekačky velmi užitečným pomocníkem při údržbě zahrad a trávníků. Mimo to ale můžete využít jiných služeb, a to například sečení trávy jinými lidmi. Cena sečení trávy není přitom ani tak vysoká, jak se může zdát.