Pro někoho je práce potěšením, pro někoho naopak povinností. A pro všechny je zdrojem finančních prostředků, bez kterých by se dnes nedalo žít.
Koupíte si tedy dům, ale kde vzít peníze?
Koupíte si tedy dům, ale kde vzít peníze?

Koupíte si tedy dům, ale kde vzít peníze?

Něco sice máte našetřeno, ale to nestačí. Vlastníte sice rekreační nemovitost, ale tu prodat nechcete, trávíte tam přece s celou rodinou své dovolené. Samozřejmě, že jste už požádali o peníze bankovní společnost, ale ta vám půjčku neschválila. Banka může mít více důvodů k odmítnutí vašeho požadavku, například jste měli opoždění v minulosti se splátkou, nebo máte záznam v registru, ale také se bankovní společnosti nezdála výše vašeho příjmu.

Stavba domu

Takže co nyní dělat, sice již několik let šetříte, ale již jste zjistili, že šetřit není to pravé řešení. Je to proto, že naše měna neustále ztrácí svou hodnotu, je to díky inflaci. Poznáme to podle toho, že to co jsme si mohli koupit ještě před několika lety, tak to už v současné době za stejné peníze nekoupíme. Takže nejlépe je nečekat, v dnešní době o koupi domu uvažuje hodně lidí. A domů na prodej bude ubývat, hlavně těch v dobrém místě. Jaké zde najít řešení, abyste měli finanční prostředky na koupi domu rychle na účtu? Máte možnost a to u nebankovní společnosti požádat o nebankovní hypotéku hypotekybezregistru.cz. U nebankovní společnosti vám mohou půjčku schválit. Nebude nikoho tady zajímat, že jste například měli opoždění v minulosti se splátkou, nebo máte záznam v registru.

Počítání peněz

A také se u nebankovní společnosti nezkoumá výše vašeho příjmu, stačí jen, že jste schopni schválenou hypotéku splácet. Nesmíte ale zapomenout na důležitou věc, musíte dát do zástavy nemovitost, buď vaši rekreační nemovitost, kde trávíte s celou rodinou své dovolené nebo i nemovitost třetí osoby. Odhad nemovitosti dané do ručení neplatíte a po splacení hypotéky je samozřejmě zástavy zbavená. Uvedený druh ručením nemovitostí je stejný jak u nebankovní tak i u bankovní společnosti. Uvedené určují naše platné zákony a dozor zde má státní útvar a to Česká národní banka.