Pro někoho je práce potěšením, pro někoho naopak povinností. A pro všechny je zdrojem finančních prostředků, bez kterých by se dnes nedalo žít.
Jak připravit svou zahradu na novou sezónu
Jak připravit svou zahradu na novou sezónu

Jak připravit svou zahradu na novou sezónu

Mnoho lidí bydlí v rodinném domku se zahradou, případně mají chatu či chalupu, kam se jezdí přes léto rekreovat. Každý z nás však ví, že aby naše zahrada skutečně dobře vypadala a dělala nám radost, potřebuje určitou péči.

 

Ta samozřejmě závisí od toho, k jakému účelu nám slouží. Pokud ji máme čistě jako rekreační, tedy pouze trávník, pak je práce poměrně jednoduchá. Nejprve je potřeba odstranit případný mech či nežádoucí rostliny, které se nám zde usadily, a nakonec použít travní směs, aby nikde nebyla holá místa.

 

domek se zahradou

 

V případě, že zde máme i stromy, je potřeba se postarat i o ně. U těch ovocných je dobré provést první postřik proti houbovým onemocněním ještě předtím, než začnou kvést. Túje, které sloužily během zimy jako úkryt pro zpěvné ptáky, je dobré zastřihnout a upravit do žádoucího tvaru. Pokud je navíc u některého ze stromů nutné provést prořezání, nyní je ta poslední chvíle, než se probudí a začne proudit míza.

 

Pokud pak chceme na našem pozemku cokoliv pěstovat, a je jedno, jestli se jedná o zeleninu či květiny, musíme si připravit záhony. Je dobré je řádně zrýt a zbavit plevele, který se na nich přes zimu usadil. Pokud je nutné dodat zeminu, pak je nyní ten správný čas.

 

plody z vlastní zahrady

 

Na mnoha zahradách pak najdeme také bazén. I on potřebuje péči, než jej budeme moci začít využívat. Na jaře je nutné jej řádně vyčistit a zbavit veškerých nánosů špíny. Dále je potřeba podrobně prohlédnout filtrační systém i čerpadlo, případně vyměnit filtr, pokud je to potřeba. Je nutné se ujistit, že vše skutečně funguje tak, jak má. Pak můžeme začít napouštět vodu.

 

Zde je vidět, že rozhodně není tak jednoduché mít zahradu. Pokud se jí chceme skutečně věnovat a prožít zde krásné okamžiky, je potřeba jí věnovat pozornost. Jistě, je to práce, a často namáhavá, avšak věřte, že se vám nakonec rozhodně vyplatí.