Pro někoho je práce potěšením, pro někoho naopak povinností. A pro všechny je zdrojem finančních prostředků, bez kterých by se dnes nedalo žít.
Vysněný dům
Vysněný dům

Vysněný dům

Vždycky jsem snila o velikém domě s velkou zahradou. Pamatuji si, jak jsem často chodila ke kamarádce, která měla velký bazén, tak jsem jí i záviděla. Bavilo mě plavat a já jsem si říkala, že jednoho dne budu mít taky bazén a další zábavné věci. Jenže jak už to, tak bývá, člověk míní a život mění. A i když jsem se snažila v práci a sháněla nějaké brigády, tak jsem stejně na vysněný bazén neměla peníze. I když jsem si našla skvělého partnera, tak i tak mě to nevyšlo. Víte, on byl strašně šetřivý, byl šetřílek a mě se to ze začátku moc líbilo. Pamatuji si, jak můj otec stále bezhlavě utrácel peníze. Kolikrát se stalo, že nám maminka ani nemohla dát najíst, protože otec všechny peníze utratil.

Velký dům byl můj sen

Jak jsme se později dozvěděli, tak otec propadl kartám a hracím automatům. Vůbec jsme si to nedokázali představit, jak tomu mohl propadnout, když byl vždy proti takovým věcem. Věděli jsme, že dost rád pije pivo, ale to bylo tak všechno. Nakonec se ukázalo, že ho ke hrám dovedl jeho tehdejší spolužák. Takže se nedalo nic dělat a po dvou letech se maminka s otcem rozvedla. A víte co? Jemu to ani moc nevadilo. Nechtěl ani platit alimenty, my jsme byly ještě malé děti, ale jemu to bylo úplně jedno. A tak jsem se rozhodla, že otce vynechám už nadobro ze svého života. Štval mě a zároveň mě to hodně mrzelo a byla jsem z toho nešťastná. 

Velké domy jsou nádherné

A právě díky tomu jsem chtěla být více šťastná. Přála jsem si, aby miminka vybrala náš nový dům, hlavně tedy aby byl velký a měl mou vysněnou zahradu. A moje přání bylo splněno. Užíváme si celá rodina, tedy bez otce, krásného velkého domu. Sice ho máme na hypotéku, ale nám to nevadí. Jsme šťastní, a to je pro nás hlavní. A do velikého domu se taky hodí velký pes, kterého jsme si taky pořídili. Myslím, že více šťastní být ani nemůžeme. A taky máme vysněnou velkou zahradu s bazénem. Vůbec bych tomu nevěřila, že něco takového budu mít. Nyní již nemusím chodit tak často ke kamarádce, ale je prima, že ona teď chodí k nám.