Pro někoho je práce potěšením, pro někoho naopak povinností. A pro všechny je zdrojem finančních prostředků, bez kterých by se dnes nedalo žít.
Jak přežít zdražování? Vylepšete svůj rodinný rozpočet a naučte se šetřit!
Jak přežít zdražování? Vylepšete svůj rodinný rozpočet a naučte se šetřit!

Jak přežít zdražování? Vylepšete svůj rodinný rozpočet a naučte se šetřit!

Finance musíme řešit všichni a právě teď více, než kdy dříve. Zajímalo by vás, jak se dá ušetřit? Všechno se zdražuje ale vy vyděláváte pořád stejně? 

Jak přežít zdražování? Vylepšete svůj rodinný rozpočet a naučte se šetřit! 

Mít ušetřené peníze je důležité a každý by chtěl mít nějakou tu finanční pojistku, ale ne vždy toho lze dosáhnout. Inflace letí nahoru, všechno kolem nás se hromadně zdražuje a platy zůstávají stejné. Jak celé tohle období zvládnout a ještě třeba i něco ušetřit? Chcete se mít pořád dobře a nepocítit zdražování? Možná vás překvapí, na čem všem můžete ušetřit. Stačí se jen zamyslet a všechno si dopodrobna zaznamenávat. 

rodinný rozpočet

Začněte nad financemi více přemýšlet 

Chybou je, že většina z nás nad financemi příliš nepřemýšlí. Jednoduše utrácíme a nakupujeme, chceme se mít dobře, a dokud jsou peníze na účtu, neřešíme to. Jenže najednou je všechno mnohonásobně dražší a skutečně všechno, nejen zboží ale i služby nebo pohonné hmoty. Výplaty však máme stále stejné. Je tedy na čase začít o penězích více přemýšlet, musíte přesně vědět, kolik vyděláte a kolik utratíte. A že toho moc neušetříte? Možná je na čase více přemýšlet o tom, co je skutečně důležité a co ne. 

Nemusíte se uskromnit úplně, ale můžete některé věci vynechat, jiné omezit a mnohdy stačí více doma vařit a méně jíst v restauracích a měsíčně se ušetří stokoruny nebo tisíce. Máte to stejně? Rádi kupujete věci, které nepotřebujete? Jste pohodlní a raději si jídlo objednáte, než uvaříte? Pokud tohle změníte, ušetříte. A stejné je to se vším. 

finanční hotovost

Vždy něco stranou 

Pokud chcete ušetřit, musíte si vždy stanovit přesnou částku, kterou si budete pravidelně měsíčně odkládat bokem. Může to být třeba jen několik stokorun, ale i to se počítá. Samozřejmě musíte vždy nejdříve splatit všechny účty, nakoupit jídlo a vše potřebné. Jistě vám něco zbude. Zkuste si jeden měsíc pečlivě zaznamenávat všechny výdaje a příjmy. Taková kalkulace vám může pomoci více, než si myslíte. Když to uvidíte všechno zaznamenané, krásné si uvědomíte, jak na tom jste. 

Šetřit z mála? Ono to opravdu jde!