Pro někoho je práce potěšením, pro někoho naopak povinností. A pro všechny je zdrojem finančních prostředků, bez kterých by se dnes nedalo žít.
Zrychlení, ale minimální zlepšení
Zrychlení, ale minimální zlepšení

Zrychlení, ale minimální zlepšení

Již je to 14 let, co se Česká republika otevřela světu a od té doby jsme ušli kus cesty. Díky internetu se však míra globalizace ještě umocnila. Avšak internet dostupný všem je vymožeností několika posledních let. Internet je tady již nějakou tu dobu s námi, avšak jeho rychlost byla vždy velmi špatná. Až poslední průzkumy ukazují podstatné zlepšení, kde však toto zlepšení je? Čeho si všiml minimálně každý uživatel smartphonu je lepší pokrytí. Ale, že by došlo ke zvýšení rychlosti?
stůl programátora.jpg
V rámci smartphonů může rozdělit sítě na několik částí.
·         Eneboli EDGE, která představuje upravenou verzi GPRS.
·         H, HSDPA – High Speed Downlink Packet Access
·         LTE, Long Term Evolution
První 3 výše dostupné jsou běžně dostupné, jedná se však o pomalejší typ připojení, se kterým se setkal snad každý vlastník chytrého telefonu. Pro běžné užívání je absolutně postačující. Není však vhodný pro sledování průmyslových kamer či streamování videí. Další možností je LTE Internet, ten je sice mnohem rychlejší přesně 35,16 Mbit/s, avšak nedosáhne na něj každý.
vstupní zařízení.jpg
LTE je výsadou větších měst a ostatní mají zřejmě smůlu. Ovšem na okrajích a vesnicích v ČR žijí také lidí, kteří baží po informací a chtějí se vzdělávat. Proto by bylo příhodné pokrytí LTE rozšířit.
S optickým kabelem to není jinak, ten dosahuje v dnešní době rychlosti26,1 Mbit/s. S tímto typem připojení se však můžeme setkat pouze v opravdu velkých městech jako jsou Praha, Brno nebo Olomouc.
Žijeme ve zlatém věku internetu, kde však stejná rychlost není poskytována všem. A v přeplněném světě internetu je rychlost zásadní. Pokud kupujeme letenky, lístky na koncert, zapisujeme si předměty na VŠ nebo si vyřizujeme víza. Vždy je zásadní rychlost, jelikož každý má stejnou šanci na úspěch.