Pro někoho je práce potěšením, pro někoho naopak povinností. A pro všechny je zdrojem finančních prostředků, bez kterých by se dnes nedalo žít.
Z Benešova vláčkem na zámek Konopiště
Z Benešova vláčkem na zámek Konopiště

Z Benešova vláčkem na zámek Konopiště

Vydejte se za poznáním krás, které nabízí středočeský kraj. Pokud se někdy vyskytnete ve městě Benešov u Prahy a budete mít nějaký volný čas, pak určitě vyzkoušejte jízdu krásným ekovláčkem přímo z centra Benešova, který vás doveze k nedalekému zámku Konopiště. Čeká na vás kousek historie, krásná příroda a také několik zvířátek, takže výlet bude bavit především děti, ale ani dospělí se nudit nebudou. A cesta ekologickým vláčkem? To je teprve opravdové dobrodružství.
konopiště zámek
Vláček staví hned na několika zastávkách po celém Benešově a z místního náměstí vyjíždí přibližně každé dvě hodiny. Cesta tímto vláčkem až k zámku Konopiště zabere cca 20 minut. Děti tak mají dostatek možností si jízdu užít a pokochat se okolím. V místním parku u zámku Konopiště si můžete vychutnat třeba zmrzlinu nebo osvěžující nápoj. Park také láká k různým procházkám. Zatavit se můžete třeba u místního rybníku, u kterého se také nachází obora s lesní zvěří. V zámecké zahradě také můžete narazit na krotké pávy. Přímo u zámku pak mají svůj výběh medvědi. Celý okruh parkem a okolím zámku je v délce přibližně šesti kilometrů. Najdete tu hned několik možností k občerstvení, mimo jiné i restauraci. V zámecké zahradě si na své přijdou i ti nejmenší, kteří si zde mohou užít na dětském hřišti. U zámku pak můžete využít možnosti za poplatek se nechat vyfotit s malou ochočenou opičkou, která je velmi roztomilá.
zámecká zahrada
A co interiéry zámku?
Pokud zatoužíte i po prohlídce vnitřních prostor zámku Konopiště, pak máte skvělou možnost prohlédnout si nádherné interiéry. Za návštěvu stoji také zajímavé expozice – například Růžovou zahradu se skleníky, Střelnici nebo Muzeum sv. Jiří.
Vydejte se za poznáním krás středočeských měst. Konopiště jako výletní cíl je skvělým tipem. Tento zábavně naučný výlet ocení nejedno dítko a bude bavit celou rodinu.