Pro někoho je práce potěšením, pro někoho naopak povinností. A pro všechny je zdrojem finančních prostředků, bez kterých by se dnes nedalo žít.
Tipy, jak vybrat tu správnou dovolenou
Tipy, jak vybrat tu správnou dovolenou

Tipy, jak vybrat tu správnou dovolenou

Při výběru dovolené je třeba myslet na spoustu věcí. Nejdříve byste se měli zamyslet nad tím, zda chcete objevovat krásy České republiky, nebo vyrazit za hranice.
V případě ČR je to vcelku jednoduché, stačí si vybrat oblast, kterou máte rádi, nebo naopak neznáte a rozhodnout se, zda budete kempovat anebo si užijete například wellness v luxusním resortu. Pak už jen stačí doladit program, vybrat termín a můžete vyrazit.
sloup s cedulkami
Pokud ale plánujete cestu do zahraničí, je výběr trochu složitější. Záleží tady na řadě faktorů. Tím hlavním je určitě destinace, kterou chcete navštívit. S tím souvisí také volba, zda vycestujete s cestovní kanceláří nebo na vlastní pěst.
Pokud cestujete s ck, je dobré si o ni nejdříve vyhledat pár informací a přečíst recenze. Hlavní informací, kterou byste měli hledat je, zda je ck pojištěná proti úpadku. V případě, že by nebyla a krachla, pravděpodobně přijdete nejen o svůj zájezd, ale i o veškeré, do něj investované, peníze.
nápoj u moře
V případě, že si vyberete konkrétní zájezd, zkuste se podívat na nabídku konkurenčních ck. Často se stává, že nabízejí stejné nebo hodně podobné zájezdy za jiné ceny. V případě, že se vám nechce prodírat nabídkami spousty cestovních kanceláří, je dobré zvolit služby cestovní agentury, která nabízí zájezdy od více ck.
Pečlivě prostudujte, co všechno je v ceně zájezdu. Některé levné zájezdy mohou obsahovat pouze základní služby a další je třeba doplácet. Můžete se tak nakonec vyšplhat na mnohem vyšší cenu, než jste čekali.
Důležité jsou také recenze jednotlivých hotelů. Většina nespokojených klientů doplatí právě na to, že si vyberou zájezd, který se na fotkách tváří jako ráj na zemi a ve skutečnosti vše vypadá právě opačně. Hledejte proto recenze od lidí, kteří již v dané destinaci a hotelu byli.
slunce za kufrem
Dejte pozor na označení hotelu hvězdičkami. Mějte na paměti, že hvězda v ČR není stejná jako hvězda například v Tunisu. Každá země má jiná kritéria pro udělování hvězdiček, a proto se jednotlivé služby a především vybavení hotelu velice liší. Například pětihvězdičkový hotel v Tunisu se rovná tříhvězdičkovému hotelu v ČR.
Co je ale opravdu nejdůležitější? Abyste vybrali dovolenou podle vašich představ a přesně tak, abyste si ji i užili, ať už s rodinou, s přáteli anebo klidně úplně sami.