Chevrolet Impala 67
Chevrolet Impala 67

Chevrolet Impala 67

Kde se vzala, tu se vzala, milovaná Chevrolet Impala!

Chevrolet Impala 67 je odkazem třetí generací Impal. Tento model se stal natolik populárním, že byl vyráběn ještě dlouhých 10 let. 
Byl to rok 1967 a celá řada modelů Chevrolet si prošla velkými změnami. Impala Sport Coupe dostala střechu plynule se svažující do zádi. Deformovatelné sloupky volantu a bezpečnostní pásy měly majitelům zajistit tu největší bezpečnost a na přání se dokonce začaly vyrábět i přední kotoučové brzdy. 

Kde se vzala Chevrolet Impala

Vůz dostal jméno po africké antilopě, která je ztělesněním krásy a rychlosti. Když Harley Earl přišel s tímto modelem, netušil, že se z vozu stane takový trhák. A byla to právě Impala, která nastolila nový světový rekord v prodeji. Už rok po premiéře se Impal prodalo více než milion kusů. Tento model je jednoznačným favoritem své doby. 
Chevrolet Impala se prodávala ve dvou verzích – dvoudvéřová a čtyřdvéřová. Větším favoritem byla ale právě ta čtyřdvéřová.
I když Impala nebyla prestižní značkou jako je třeba Lincoln nebo Cadillac, v 60.letech jste ji mohli pořídit už od 2,780 dolarů. 
Čalounění bylo látkové a vinylové, což bylo jakýmsi standartem. Za příplatek ale bylo možné toto čalounění nahradit jinou alternativou a to včetně barvy. Od roku 1963 jste navíc mohli pořídit Chevrolet ve všech možných barvách, od černé počínaje.

Chevrolet Impala 67

A co se týká motoru u Chevroletu, řadové šestiválce a vidlicové osmiválce byly doplněny čtvrtou verzí motoru Turbo-Jet s objemem 396 či (6,5 litru) a čtyřnásobným karburátorem Rochester. Základní verze nového motoru dávala 325 koní, verze se zvýšenou kompresí úctyhodných 425 koní. 
Toto auto není ale populární jen mezi staršími generaci, ale proslavilo se především i díky seriálu Supernatural (česky Lovci duchů), kde má auto nedílné místo v tomto seriálu. Někteří fanoušci jej dokonce považují i za jednu z hlavních postav. Auto zde získalo dokonce přezdívku od hlavní postavy a to „Baby“.